Nákupní koš: je prázdný
Antény, satelity, satelitní přijímače, skylink, ...

Opravy anténních a satelitních rozvodů.

Úvod » OPRAVY SAT/TV

Opravy stávajících anténních a satelitních rozvodů.Nehraje vám televize jak má? Máte vaše satelitní nebo anténní rozvody signálu již nějaký ten pátek? Nevadí. Není vždy nutné hned investovat do celkové rekonstrukce.

Nikdy není vše v takovém nepořádku aby se nedala ještě nějaká část využít Z mé praxe se tyto poruchy týkají většinou starších rozvodů, na kterých se již podepsal zub času. Závady není třeba brát v širších souvislostech s konstatováním, že vše je již špatné. Většinu závad hledejme v podobě různě skříplých kabelů, nevyhovujících spojeních na konektorech, rozbočovačích nebo kabelových spojkách kde může docházet k velkému přechodovému útlumu.

skříplý koaxiální kabel

Koaxiální kabel skříplý balkónovými dveřmi vykazoval dosti velký úbytek kvality signálu, což se projevovalo již při mírné oblačnosti častými výpadky obrazu.


V poslední době jsem se často setkal s nehrajícími satelitními přijímači nebo hrajícími jen částečně. Závada byla prostá v podobě podélně prasklého nebo zcela poškozeného krytu satelitního konvertoru. V deštivém období se do konvertoru dostane voda a tím znemožní optimální přenos satelitního signálu projevujícího se častými výpadky obrazu. Jakmile se počasí umoudří a přestane pršet, tak postupně satelitmí konvertor vyschne a váš satelitní přijímač začne hrát tak jako obvykle. Pokud  máte satelitní parabolu umístěnou na střeše nebo v místech kde na satelitní konvertor nevidíte, nemáte šanci tuto závadu odhalit. Řešení je jednoduché, jelikož se ochranné kryty jako náhradní díl nevyrábí, je nutné vyměnit satelitní konvertor celý. Cena nového konvertoru typu SINGLE, kterých se to v převážné většině týká je kolem 180 Kč - 220 Kč.

vadné satelitní konvertory 

Pokud se takové případy týkají i vás, neváhejte mi zavolat nebo mi zanechte zprávu. Domluvíme si termín na prohlídku. Vaše rozvody proměřím a zkontroluji. Na základě danného stavu vám poté navrhnu optimální řešení pro nerušený příjem k vaší plné spokojenosti.