Nákupní koš: je prázdný
Antény, satelity, satelitní přijímače, skylink, ...

Montáže antén DVB-T pro kvalitní příjem.

Úvod » MONTÁŽ TELEVIZNÍCH ANTÉN

Montáž antén pro příjem DVB-T.Provádím kompletní montážní práce zabezpečující bezproblémový příjem programů pozemní digitální televize (DVB-T). Prvním krokem bude u vás provedeno kontrolní měření úrovní a kvality signálu tak, aby bylo navrženo co nejoptimálnější řešení pro kvalitní a stabilní příjem.

V Mostě a jeho blízkém okolí bude běžně vyhovovat logaritmicko-periodická anténa tzv. "Logáro" v ceně mezi 300 - 400 Kč.

Pásmová anténa pro DVB-T.


Anténa logaritmicko-periodická pro IV-V televizní pásmo.


Tato televizní anténa má velice dobré a stabilní přijmové parametry především v husté bytové zástavbě. Anténa je velice lehká a  nenáročná na údržbu. Provedl jsem mnoho montáží v sídlištním prostředí ať už v přízemí či vrchním patře, vždy byly výsledky velmi pozitivní.
Předností této jednoduché ale výkonné antény je okamžitá montáž bez složitého skládání. Připojení antény se provede pomocí šroubovacího konektoru typu "F", které je součástí balení. Uchycení antény ke stožáru je provedeno třmenem s utažením na dvě křídlové matice.
Nepochybnoá výhoda uchycovacího třmenu antény je v jeho variabilnosti co do průměru stožáru. Od cca pěti centimetrů až do průměru tužky. Takto malý průměr naskýtá řešení při montáži v panelových bytech, kde anténa se připevní přímo na balkónový "špricl" a tím odpadá ještě dodatečná koupě a montáž anténního držáku.


__________________________________________________________________________________________A tady máme druhou, výkonnější variantu antény pro možnost příjmu v těžkém až sředně těžkém terénu, kde signálu už není mnoho.

Výkonná anténa pro DVB-T.
 


Výkonná anténa pro IV-V televizní pásmo.


Pokud se dostanu do míst se slabým signálem, určitě sáhnu po téhle španělské krásce. Velmi výkonná anténa, která překvapí svým ziskem a neskutečně kvalitním zpracováním. Složení antény se provede během pár vteřin. Anténa je poctivě vyrobená s váhou 1,8 kg a délkou kolem metru.
Ale pozor tahle kráska umí také pořádně zradit. Pokud nemá dostatečnou homogenitu signálového pole, má velké problémy se zpracováním signálu a tím je její uvedená ziskovost velmi nestabilní.
Ale jak jsem psal výše, vše je o důkladném předmontážním měření signálu na daném místě.