Nákupní koš: je prázdný
Antény, satelity, satelitní přijímače, skylink, ...

Montáže satelitů pro rodinné domy a bytová družstva.

Úvod » MONTÁŽ SATELITŮ SKYLINK

Montáže satelitů.


Nabízím vám odbornou montáž satelitů a jejich kompletních rozvodů. Většina mé práce se skládá z montáží satelitů na rodinných domech v panelových bytech nebo na horských chatách, chalupách či penzionech. Velký důraz kladu na kvalitu a spolehlivost instalovaného zařízení tak, aby vám po dlouhou dobu spolehlivě sloužilo.
 
Valná většina prací při montáži satelitů se skládá z upevnění držáku na stěnu nebo zábradlí, složením a vysměrováním paraboly a provrtáním zdi pro provlečení koaxiálního kabelu, zapojením a naladěním satelitního přijímače. No a pak už si spolu sedneme a já vás naučím, jak satelit ovládat.

V případě kompletní montáže satelitních (TV) rozvodů na rodinných domech či penzionech je situace jiná. Tam je třeba počítat navíc s výstavbu stožáru, osazením rozvodnice pro použitou technologii, natažením jednotlivých kabelových tras, které budou následně ukončeny satelitnímí zásuvkami.


Použití jednotlivých komponentů pro montáž satelitního kompletu.

  • Nejdůležitějším článkem je samozřejmě výběr kvalitního satelitního přijímače. Doba funkčnosti starých satelitních "SD" přijímačů se pomalu a nezadržitelně chýlí ke konci, ale čím je nahradit? Toto je pro mne vždy zlomové rozhodnutí. Jelikož se o své zákazníky starám trvale i po uplynutí záruční doby, musel jsem samozřejmě volit přijímač kvalitní a spolehlivý. Je nutné mít na mysli také to, že není každý uživatel stejně technicky zdatný a proto jsem kladl důraz v první řadě na jednoduchost obsluhy. Selekcí z mnoha nových satelitních přijímačů jsem vybral dva typy a udělal jsem dobře. Přijímače se mi více než královsky odměnili svou spolehlivostí. Zákazníci si je chválí pro jejich jednoduché ovládání a co víc, tyto nové satelitní přijímače se již automaticky ladí a zcela sami si doplňují a zařazují nové programy. Tímto se stáváte pouze a jen spokojenými uživateli bez zbytečných starostí s neustálým přelaďováním.
  • Anténní držáky používám pozinkované, různých druhů dle potřeby montáže, které ukotvuji hmoždinkami značky "Fischer" s tvrzenými ocelovými šrouby.
  • Satelitní rozvody provádím velmi kvalitním koaxiálním kabelem holadské výroby značky "BELDEN" o vnějším průměru 5 mm.
  • Satelitní paraboly osazuji ve velikosti o průměru 60cm, které zabezpečí bezproblémový příjem z jedné družice např. platforma SkyLink (české a slovenské programy). Pokud budete požadovat příjem ze dvou družic např. Družice ASTRA 3A (platforma Skylink) + družice ASTRA 1 (převážně německé nekódované programy), pak je nezbytné použít satelitní parabolu o průměru 80cm.
  • Nemalou pozornost pro bezproblémový provoz satelitního přijímače je třeba věnovat při výběru kvalitního konvertoru. V součastné době montuji osvědčené konvertory značky "Inverto". Disponují velmi malým šumovým číslem a odolným zpracováním do nepříznivých povětrnostních podmínek. Satelitních konvertorů máme co do možnosti použití řadu druhů.

      Seznámím vás alespoň s těmi základními.


1. Konvertor SINGLE - Příjem z jedné družice pro jeden satelitní přijímač                                                      
2. Konvertor TWIN - Příjem z jedné družice pro dva satelitní přijímače.
3. Konvertor QUAD - Příjem z jedné družice pro čtyři satelitní přijímače.              
4. Konvertor OCTOBLOCK - Příjem z jedné družice pro osm satelitních přijímačů.
5. Konvertor MONOBLOCK - Příjem ze dvou družic pro jeden satelitní přijímač. V drtivé většině z družice ASTRA 3A (platforma Skylink) + družice ASTRA 1 (převážně německé nezakódované programy) 
6. Konvertor MONOBLOCK TWIN - Příjem ze dvou družic pro dva satelitní přijímače. Většinou z družice ASTRA 3A (platforma Skylink) + družice ASTRA 1 (převážně německé nezakódované programy)
7. Konvertor MONOBLOCK QUAD - Příjem ze dvou družic pro čtyři satelitní přijímače. V drtivé většině z družice ASTRA 3A (platforma Skylink) + družice ASTRA 1 (převážně německé nezakódované programy)Satelitní konvertory.